Finaliści konkursu People Innovation - Magdalena Półtorak - AstraZeneca

October 17, 2022

AstraZeneca reprezentowana przez Magdalenę Półtorak z projektem "Program #Returnship" w finale konkursu People Innovation!

Magda Półtorak dołączyła do zespołu Zakupów AstraZeneca 4 lata temu. Od 2020 r. sprawuje funkcję managera zespołu S2C w obszarze R&D. Magda jest prawnikiem, ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz Maurer School of Law na Uniwersytecie Indiana, zdobywając w 2009 r. tytuł LL.M. Od początku 2022 r. Magda odpowiada za koordynację drugiej edycji projektu Returnship w AstraZeneca. Program ten wygrał AstraZeneca Global Operations Award’22, a wcześniej, w 2021 r. został okrzyknięty zwycięzcą CIPS Procurement Award w kategorii Best People Development Initiative. Wolny czas Magda przeznacza na podróże oraz aktywny wypoczynek, jest entuzjastką sportów oraz wielbicielką psów.

Program # Returnship to oddolna inicjatywa pracowników skupiająca się na dwóch głównych filarach kultury organizacyjnej AstraZeneca - Diversity and Inclusion. W Europie średnia wieku nieustannie wzrasta, jednak według Instytutu KornFerry większość organizacji nadal nie jest w stanie wykorzystać potencjału, jaki reprezentują osoby w wieku 40+. Dodatkowo, osoby mające przerwę w karierze zawodowej trwającej ponad 2 lata, napotykają trudności w ponownym wejściu na rynek pracy. Do tej pory globalne organizacje nie zauważały tego problemu, a zaangażowanie w aktywizację zawodową dojrzałych pracowników było znikome. Returnship Program został stworzony przez pracowników Działu Zakupów Global Procurement Services w Warszawie, z myślą o osobach, które na pewien czas wycofały się z życia zawodowego lub takich, które chciałyby rozpocząć pracę w nowej branży.

Założenia programu wpisują się w strategię AstraZeneca, która zakłada tworzenie włączającego środowiska pracy. Jego fundamentem są zróżnicowane zespoły, czerpiące z wiedzy ekspertów i specjalistów z różnych branż i z różnym doświadczeniem zawodowym. Sprzyja ono współpracy oraz inspiruje do szukania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym firma może realizować nasz wspólny cel, jakim jest opracowywanie innowacyjnych terapii i pomoc pacjentom na całym świecie.

Dowiedz się więcej na Konferencji People Innovation, która już 18-go października!

Kup bilet na Konferencję online tutaj: link

Cały dochód ze sprzedaży biletów na Konferencję przeznaczymy na Cel Fundacja TVN - Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży