Konferencja People Innovation - cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczymy na cel Fundacji TVN

May 24, 2022

Miło nam ogłosić, że cały dochód ze sprzedaży biletów na tegoroczną Konferencje People Innovation przeznaczymy na cel Fundacji TVN Nie Jesteś Sam - Cetrum Psychiatrii dzieci i młodzieży!

Propagując dobre praktyki oraz zdrowie pracowników pragniemy przyczynić się do wsparcia tak ważnej inicjatywy.

Fundacja TVN jest organizacją non profit, która pod ponad 20 lat pomaga najsłabszym. Jej fundatorem jest Grupa TVN Discovery.


Fundacja przez te lata przekazała ponad 250 milionów m.in. na remonty szpitali, klinik, zakup karetek pogotowia w całej Polsce oraz udzieliła pomocy niemal 30 000 podopiecznych, wspierając m.in. leczenie i rehabilitację. 


Fundacja TVN, dbając o zdrowie dzieci, rozpoczęła ogromny projekt wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Sytuacja dziecięcej psychiatrii w Polsce jest fatalna. W obliczu wojny w Ukrainie i pandemii kondycja psychiczna dzieci i nastolatków znacząco się pogarsza. Dzieci i nastolatki potrzebują fachowej pomocy i miejsca, w którym mogłyby być leczone.


Statystyki są zatrważające: co 10 dziecko w Polsce ma problemy psychiatryczne. Polska zajmuje 2 miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19 roku życia. 70 dzieci w Polsce co miesiąc próbuje odebrać sobie życie. Na ponad 7 milionów dzieci w Polsce przypada jedynie 482 psychiatrów dziecięcych.


Dlatego Fundacja TVN rozpoczęła budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka. Centrum Psychiatrii będzie pierwszym tak kompleksowym miejscem, w którym pomoc znajdą tysiące dzieci. Budowa trwa, a Fundacja TVN zbiera środki na kontynuację tej kosztownej inwestycji, która wynosi aż 31 mln złotych.


W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale), w tym:
·       oddział obserwacji – 6 łóżek,
·       oddział detoksykacji – 4 łóżka,
·       oddział szpitalny - 22 łóżka.


Oprócz tego w Centrum powstanie Poradnia psychiatryczna, w niej: 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa gabinet zabiegowy. Cały budynek będzie miał 6 000 m2.


Więcej informacji o inicjatywach Fundacji TVN na stronie fundacja.tvn.pl.

Bilety na Konferencję People Innovation są już dostępne! Można je kupić w promocyjnej cenie przez platformę Evenea pod linkiem: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/PeopleInnovationpakiet1kopia1

Kupując bilet wspierasz działania Fundacji TVN

Więcej o samej Konferencji dowiesz się na podstronie KONFERENCJA