Poznaj członków Kapituły konkursowej II edycji People Innovation - Artur Dzięgielewski

June 1, 2022

Ostatnim członkiem Kapituły Konkursowej II edycji People Innovation, a zarazem Przewodniczącym jest Artur Dzięgielewski.

Head of HR & Accounting w SmartLunch Sp. z o.o., Pomysłodawca i Organizator Konkursu People Innovation, Ekspert ds. HR.

Z wykształcenia jest humanistą, nauczycielem - ukończył Filologię Słowiańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim na poziomie zaawansowanym. „Nie tylko nie pal za sobą mostów, ale przede wszystkim je buduj” – kierując się tą zasadą, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pasji do pracy i ludzi Artur Dzięgielewski buduje mosty swojej kariery już od ponad 20 lat. W tym czasie zdobywał doświadczenie w branżach HR, TSL, finansowej, w sprzedaży i obsłudze klienta. Rozpoczynał w sektorze bankowym, jako kierownik oddziału, następnie wiele lat spędził w kilku Call Center kierując wieloosobowymi zespołami o międzynarodowej strukturze. Od początku kariery zawodowej marzył o pracy w obszarze HR, do którego trafił 7 lat temu. Łączy zdobytą podczas edukacji, kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności teorię z wiedzą praktyczną, którą uzyskał pracując w firmach o zróżnicowanych profilach działalności. Do kluczowych obszarów HR, w których działa należą: rekrutacje zewnętrzne i wewnętrzne na stanowiska wszystkich szczebli, współpraca z managerami – rekomendowanie odpowiednich działań w zakresie zarządzania zespołem, organizacja i prowadzenie szkoleń dla pracowników, w tym on-boardingu, wyznaczanie ścieżek rozwoju pracowników, zarządzanie talentami, uwalnianie potencjału zatrudnionej kadry, opracowywanie matryc kompetencji, benefity pozapłacowe oraz systemy motywacyjne, prowadzenie działań employer branding.

Artur Dzięgielewski to również autor innowacyjnego systemu pochwał pracowniczych, którego celem jest zwiększenie zaangażowania pracowników w realizowane zadania, wpływ na obniżenie rotacji pracowników oraz zmniejszenie liczby procesów rekrutacyjnych związanych między innymi z rotacją. Jest autorem ponad 80 publikacji dla czasopism i portali HR-owych. Był prelegentem na kilkudziesięciu konferencjach branżowych. Stworzył od podstaw działy HR w trzech organizacjach o zróżnicowanych profilach: Agencja Zatrudnienia, Transport, Spedycja, Logistyka oraz Nowoczesne Technologie. W 2019 roku przeprowadził badania ankietowe „Psycholog w organizacji”, w których na próbie 340 respondentów zbadał potrzebę zatrudnienia psychologa w organizacji lub współpracy z nim jako specjalistą zewnętrznym. Wyniki badania zebrane zostały i opisane w szczegółowym raporcie zatytułowanym „Raport z badania ankietowego Psycholog w organizacji”.

Artur Dzięgielewski ma również pasje pozazawodowe. Kiedy nie pracuje słucha muzyki z całego świata. W jego cotygodniowym top 50 znaleźć można utwory nie tylko z Europy i Ameryki Północnej, ale także z Brazylii, Uzbekistanu, Filipin, Meksyku, Urugwaju, Rwandy, Vanuatu i wielu innych państw. Uwielbia gotować i jeść dania kuchni polskiej, włoskiej oraz greckiej. Wieczorami czyta książki psychologiczne (ulubiona pozycja: Daniel Kahneman „Pułapki myślenia”) oraz prasę HR-ową lub ogląda filmy hiszpańskie (ulubiony tytuł: „Trylogia Baztan”). Jest osobą, która nieustannie szuka inspiracji, jest otwarta na świat, ludzi i nowe zadania.  

Pomysł na konkurs People Innovation zrodził się w głowie Artura kiedy w 2019 roku został laureatem konkursu Top HR Manager in Action, który zorganizował Wolters Kluwer. Zgłoszony do wspomnianego konkursu projekt “System pochwał pracowniczych”, wdrożony przez Artura w jednej z firm, w której pracował, okazał się z jednej strony innowacyjnym, a z drugiej, jakże potrzebnym, rozwiązaniem. Projekt został pozytywnie przyjęty przez kapitułę konkursową, dzięki czemu trafił do piątki najlepszych projektów w konkursie. Znalezienie się w piątce najlepszych projektów HR-owych w konkursie Top HR Manager in Action było dla Artura ogromnym sukcesem. Całość bardzo mu się spodobała tak bardzo, że właśnie po finale podjął decyzję, że sam kiedyś zorganizuje konkurs promujący dobre praktyki w obszarze kapitału ludzkiego w organizacjach. To był początek People Innovation. Swoim pomysłem Artur postanowił podzielić się z CEO SmartLunch - Mateuszem Tałpaszem. Idea zaprezentowana przez Artura została bardzo dobrze przyjęta w SmartLunch i w związku z tym rozpoczęto przygotowania do pierwszej edycji Konkursu.

Okazała się ona sukcesem, do konkursu zgłosiło się 58 projektów z firm z całej Polski. Kilkuetapowy konkurs zwieńczony został konferencją 12-go października 2021r. podczas, której wyłoniono zwyciężczynię Monię Woźnicę. Zgłosiła ona projekt “Holistyczny pakiet benefitów” wprowadzony w firmie Future Processing. O tym i innych najlepszych projektach wprowadzających zmiany w obszarze kapitału ludzkiego przeczytać można w e-booku wydanym po I edycji konkursu.

Artur Dzięgielewski stanie na czele Kapituły konkursowej II edycji People Innovation.

Na projekty czekamy do 4-go września, a tego kto i jaki projekt może zgłosić dowiecie pobierając Instrukcję z podstrony KONKURS II EDYCJA.

Zapraszamy również na Konferencję wieńczącą wydarzenie, podczas której usłyszycie TOP10 najlepszych projektów wprowadzających miany w obszarze kapitału ludzkiego. Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczymy na cel charytatywny Fundacji TVN - Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Bilety dostępne tutaj