Projekt ELP Coins - wirtualna waluta dla pracowników firmy EL Passion w E-booku People Innovation

December 14, 2022

Innowacje wchodzące do firm często przybierają formę wirtualną, podobnie jest w przypadku firmy EL Passion, która wdrożyła wirtualną walutę jako system nagradzania swoich pracowników.

Najważniejszym założeniem projektu ELP Coins (ELC) było stworzenie inicjatywy, która nagradza wyjątkowe zaangażowanie pracowników w budowanie rozwoju firmy. Istotnym faktem była również duża potrzeba zareagowania na potrzeby pracowników w kontekście oferowanych benefitów, które będą dostosowane do obecnego modelu pracy, sytuacji rynkowej i ekonomicznej. Firma chciała również przeciwdziałać największym problemom branży IT, czyli konkurencyjności oraz dynamicznej rotacji, tym samym wprowadzając więcej stabilizacji i dobrego samopoczucia w struktury zespołów.

Firma wprowadziła ELC, która jest walutą przeznaczoną dla managerów, Team Leaderów oraz osób na stanowiskach seniorskich, które wybitnie wyróżniają się aktywnym zaangażowaniem w sukces firmy, w sposób, który znacząco przekracza zakres ich obowiązków.

Przeczytaj o tym w jaki sposób przebiegł projekt i jakie są jego rezultaty w E-booku People Innovation, który do pobrania za darmo na www.peopleinnovation.pl